Bemutatkozás

Soós Béla családi gazdálkodó vagyok. A szabolcsi Ajakon születtem és élek jelenleg is. Mezőgazdasági üzemmérnökként végeztem a főiskolán. Először a kisvárdai TSZ-ben dolgoztam, majd a rendszerváltás után mezőgazdasági vállalkozóként tevékenykedtem. Jelenleg, mint családi gazdálkodó, 20 hektáron gazdálkodom, melyből 8 hektár gyümölcsös. 2 hektárt 1996-ban, 6 hektárt 2002-ben telepítettem. A telepítésnél figyelembe vettem a mai igényeket, így a gyümölcsösben idared, gála, jonagold, jonagored, jonathán, golden és granny smith fajtájú almafák is megtalálhatók. Az utóbbi két évtizedben rendszeres beszállítója vagyok feldolgozó üzemeknek, zöldség kis- és nagykereskedéseknek, iskolai konyháknak. Arra törekszem, hogy minden esetben megfelelő minőségű árut szállítsak, és vevőim visszajelzései alapján ezt sikerült is elérnem.

Feleségem 30 éves pedagógiai tapasztalattal rendelkezik, míg 2 gyermekem informatikus. Ezt kihasználva idén úgy döntöttünk, hogy az iskolagyümölcs-program keretein belül gyümölcsszállítással, a kísérő intézkedésekben aktívan részt vállalva próbáljuk ösztönözni az általános iskolás gyermekek egészséges táplálkozási szokásainak kialakítását.