Kedves Szülők!

Köszöntjük Önöket az Iskolagyümi honlapon. Az idei tanévben újra elindult az európai iskolagyümölcs-program. Ennek keretében az 1-6. évfolyamos tanulók rendszeresen gyümölcs vagy gyümölcslé ellátásban részesülnek, mely Önök és az intézmények számára térítésmentes. A program célja, hogy az említett koroszállyal megszerettesse a zöldség- és gyümölcsféléket, ezáltal növelje zöldség- és gyümölcsfogyasztásukat, és hozzájáruljon az egsézséges étrend kialakulásához, az elhízás és túlsúlyosság valamint az ezekkel járó betegségek elkerüléséhez.

Szállítás és kiosztás

A gyümölcsök szállítása 4 úgynevezett szállítási időszakban történik. Ezek a 2015/2016-os tanévben köveketkezők:

• I. teljesítési időszak: 2015. szeptember 1. – 2015. szeptember 27.
  • II. teljesítési időszak: 2015. szeptember 28. – 2015. december 20.
  • III. teljesítési időszak: 2016. január 11. – 2016. március 27.
  • IV. teljesítési időszak: 2016. március 28. – 2016. május 1.

Az I. időszakban az iskolákkal kötött megállapodások alapján 4 héten kerülnek kiosztásra a termékek. A II. időszakban 11, a III. időszakban 10, míg a IV. időszakban szintén 4 héten kereszetül történik gyümölcsszállítás. Minden időszak folyamán hetente 3 alkalommal kapnak gyümölcsöt a gyerekek. A tanév során ez szilva, alma, körte vagy 100%-os gyümölcslé formájában történik. A szilvából 4 darab, az almából és a körtéből 1 darab, míg a gyümölcsléből 2 dl jelent egy adagot. Az első időszakban 1-1 adag szilvát, almát és gyümölcslevet osztanak ki hetente a gyerekeknek. A további három időszak folyamán hetente fejenként 2 darab almát és iskolától függően 1 körtét vagy 2dl gyümölcslevet kapnak a gyerekek.

Beltartalmi értékek, a minőség garanciája

Az általunk szállított gyümölcsök 100%-ban integrált termelésből származnak, Szabolcs-Szatmár-Bereg megyéből. 10 vagonos hűtőházunk garancia arra, hogy a gyerekek egész évben minőségi, friss gyümölcshöz jussanak.

Az alma az egészséges táplálkozás szerves része. Beltartalmi jellemzői: víztartalom: 90%, szénhidráttartalom: 9-14%, almasavtartalom: 0,4-1,0 g/100 g, C-vitamin tartalom: 5mg/100 g, B-citamin tartalom: 100 mikrogramm/100 g, rosttartalom: 1,3%. A friss alma fogyasztásának igen kedvező az étrendi hatása. Az emésztést elősegítő hatását már a régi rómaiak is felfedezték, emellett nem vitatható az egészség fenntartásában illetve a fogak karbantartásában betöltött szerepe.

A körte beltartalmi értéke az almáéhoz hasonló, vitaminokban éppoly gazdag, és ásványi anyag tartalma (kálium, kálcium, magnézium és foszfor) is magas. Savtartalma néhány fajtát kivéve viszonylag alacsony. Az összes cukorból jelentős hányaddal rászesedik a fruktóz (70-80%), ezért a körtét diétázók is bátran fogyaszthatják.

A szilva serkenti az agyműködést, jó hatással van az idegrendszerre. Beltartalmi értékei kiemelkedők: víztartalma 85-87%, szénhidráttartalom 10%, foszfor: 30 mg/100g, kalcium: 14 mg/100g, B1-vitamin: 50qg/100g, B2-vitamin: 50qg/100g, C-vitamin: 5mg/100g.

Az kiosztott almalé frissen préselt, 100%-os gyümölcstartalmú. Hozzáadot cukrot, édesítőszert, tartósítót és egyéb adalékanyagokat nem tartalmaz. Pasztörizálás és vákuumos csomoagolás gondoskodik arról, hogy minőségét hosszan, a gyártástól számított 1 éven keresztül megőrizze.

Bízunk benne, hogy az általunk szállított termékekkel elégedettek lesznek, a program eléri célját és pozitív hatással lesz gyermekeik fejlődésére!